Czego potrzebujesz aby rozpocząć przygodę z piłką nożną?

Sport jakim jest piłka nożna cieszy się popularnością od wielu lat. Obecnie piłka nożna jest królewską dyscypliną, cieszy się największą popularnością na całym świecie. Przez wszystkie lata zebrała sobie ponad cztery miliardy fanów, co jest wynikiem wręcz niesamowitym, ponieważ więcej niż co drugi człowiek na ziemi jest fanem tego sportu. 

Z pewnością sam wielokrotnie miałeś do czynienia z piłką nożną. Słyszymy o niej w radiu, czytamy w internecie i oglądamy ją w telewizji. Ciężko jest przejść obojętnie obok tematu, tym bardziej teraz kiedy nasz rodak, Robert Lewandowski, wspina się na wyżyny tego sportu, a media ciagle podają informacje o jego wynikach i kolejnych nagrodach które dostał za bycie tak fenomenalnym piłkarzem. Jednak nie skupiamy się dziś na piłce nożnej od strony bycia kibicem, a na graniu w nogę. Każdy z nas będąc małym dzieckiem bawił się piłką. Z czasem kiedy nabywaliśmy większej sprawności, zabawa przeobrażała się i zaczynała przypominać piłkę nożną jaką znamy z mecz oglądanych w telewizji. Wtedy jeszcze nikt z nas nie skupiał się na sprzęcie, a zwykła szmaciana piłka kopana w butach do codziennego użytku wystarczała. Każdy z nas dorósł i zaczął traktować piłkę poważniej, a co za tym idzie, zauważył potrzebę posiadania lepszego sprzętu. O tym czego potrzebujesz piszemy niżej.

Pierwszy element czyli piłka. 

Czym byłaby piłka nożna bez… piłki nożnej? Choć może się wydawać, że to zdanie nie ma zbyt dużo sensu, element jakim jest piłka jest podstawą do uprawiania tego sportu i gry. Kupno piłki nożnej nie jest łatwym zadaniem, ponieważ producenci oferują nam niezliczoną ilość piłek. Najważniejsze w wyborze odpowiedniej dla nas piłki będzie ustalenie ile chcemy wydać. Podstawowe piłki renomowanych firm można kupić już za 60 zł, jednak jeśli zdecydujemy się na licencjonowaną meczówkę będziemy musieli wydać kilkaset złotych. Jeśli wiemy już ile chcemy wydać pozostaje kwestia wybrania piłki pod kątem wizualnym.

Buty

Drugim elementem bez którego ciężko wyjść na murawę to odpowiednie obuwie. Dobre korki to takie, które pozwolą nam na komfortowe poruszanie się po boisku, precyzyjna kontrolę piłki i oddawanie celnych strzałów. Jak w przypadku piłki, decydującym czynnikiem będzie cenę, ponieważ można kupić buty za 200 zł, a można kupić za ponad 1000. Kolejna jak i najważniejsza sprawa to dobór odpowiedniego buta do naszej stopy. Najlepiej wybrać się do sklepu i przymierzyć różne modele w różnym kształcie, aby wybrać ten w którym najlepiej się czujemy – but który najlepiej będzie leżał na naszej stopie i pozwoli nam na dobrą grę. 

5/5 - (1)