Czy Lewy może wyciągnąć naszą drużynę na mistrzostwach w Katarze?

Robert Lewandowski to zdecydowanie największa gwiazda polskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej mężczyzn. Jest to jeden z pewniaków, który nie musi obawiać się o miejsce w kadrze, która dzisiaj zostanie ogłoszona przez Czesława Michniewicza. Kibice liczą na to, że RL9 strzeli kilka goli na Mistrzostwach Świata w Katarze, co da nam minimum wyjście z grupy. Czy jest to możliwe? Oto dokładna analiza tego tematu!

Świetne statystyki RL9

Dużo osób obawiało się, że Robert Lewandowski może stracić swoją genialną formę z Bayernu Monachium. Warto wiedzieć, że Polak przed rozpoczęciem sezonu 2022/23 trafił do Barcelony. Początki nie były łatwe. W spotkaniach towarzyskich Robert Lewandowski nie błyszczał. W meczach o punkty było już zdecydowanie lepiej. Statystyki indywidualne RL9 są rewelacyjne. Po 14. kolejkach Robert Lewandowski ma na swoim koncie 13 goli. Dodatkowo polski napastnik dołożył cztery asysty. W tym momencie jest zdecydowanym liderem Klasyfikacji Strzelców. O pięć goli wyprzedza kolejnych zawodników. Aktualnie FC Barcelona jest zaś na pierwszym miejscu w lidze (37 oczek). Dumie Katalonii o wiele słabiej poszło w Lidze Mistrzów. W końcu zawodnicy Xaviego Hernandeza zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie (siedem punktów w sześciu spotkaniach). To oznacza, że na wiosnę FC Barcelona zagra tylko w Lidze Europy. Jej pierwszym rywalem będzie zaś Manchester United. Na pewno słabej postawie Dumy Katalonii w Lidze Mistrzów nie jest winny Robert Lewandowski. Polak w pięciu spotkaniach zdobył bowiem pięć goli.

Nieco gorszy ostatni tydzień Roberta Lewandowskiego

Generalnie RL9 jest bardzo dobrze oceniany za występy dla zespołu z Camp Nou. W dwóch ostatnich meczach Lewemu nie wszystko jednak wychodziło… W sobotę FC Barcelona podejmowała u siebie Almerię. Na początku potyczki Duma Katalonii miała rzut karny. „Jedenastki” nie wykorzystał jednak Robert Lewandowski. Na szczęście dla Polaka i jego kibiców nie miało to większego znaczenia pod kątem finalnego wyniku. Wszak FC Barcelona triumfowała 2:0. Jeśli zamierzasz obstawiać podobne zakłady na MŚ 2022 (na karne), to musisz być uważny. W razie czego – w naszej kadrze – do „jedenastki” na pewno podejdzie Robert Lewandowski. Uważamy, że Polak drugi raz nie spudłuje. Byłaby to bardzo duża niespodzianka. Co jeszcze warto wiedzieć o jego poprzednich występach? We wtorek Katalończycy rywalizowali w delegacji z Osasuną Pampeluna. Polak już po 31. minutach musiał przedwcześnie udać się do szatni. Wszystko dlatego, że obejrzał dwa żółte kartoniki. Na nic zdały się protesty samego Lewego, jak i innych zawodników Dumy Katalonii. Na pewno zatem ostatnie mecze nie do końca wyszły Robertowi Lewandowskiemu… Dla formalności warto dodać, że FC Barcelona, grając w dziesięciu, i tak zdołała triumfować w Pampelunie 2:1.

Bez dobrej formy Lewego trudno będzie o wyjście z grupy

Ogólnie Robert Lewandowski gra świetnie. Mamy nadzieję, że koledzy będą mu dostarczać odpowiednio dobre piłki. Wtedy są spore szanse na gole i zarazem korzystne wyniki. Sądzimy, że Polska finalnie wyjdzie z grupy C, a jednym z „ojców sukcesu” będzie właśnie RL9.

5/5 - (1)