Dlaczego e-sport stał się aż tak popularny w dobie pandemii?

Dlaczego e-sport stał się aż tak popularny w dobie pandemii?
Dlaczego e-sport stał się aż tak popularny w dobie pandemii?

Nie da się ukryć, że w ostatnich miesiącach e-sport zaczyna bić rekordy popularności. Naturalnie jedną z głównych przyczyn tego, jest ogromne ograniczenie swobód w przemieszczaniu się, ale i także z tego, że wielkie imprezy e-sportowe musiały odbyć się online. Jednakże czy to są jedyne powody, dla których e-sporty stały się aż tak popularne?

Dlaczego e-sport stał się aż tak popularny w dobie pandemii?

Pandemia

Powiedzmy sobie najpierw o tym, co jest naturalnie głównym powodem, dla którego tak wiele osób zaczęło oglądać się na e-sport. No i jest nim oczywiście pandemia koronawirusa, bo jakżeby inaczej. Imprezy takie jak IEM bądź Twitchcon zostały tego roku całkowicie odwołane, jednakże z drugiej strony i tak odbyły się one za pośrednictwem internetu. Sprawiło to, że ich popularność wzrosła, a wiele branż bardzo skierowało się właśnie na to, aby je transmitować. Telewizje sportowe, bukmacherzy, influencerzy – z racji tego, że pandemia pogrążyła świat w zastoju, to właśnie na tym się skupili. W tym roku rekordowa liczba osób oglądała transmisje na serwisie Twitch, co tak naprawdę jest dużym kamieniem milowym dla e-sportu.

Zarabianie na e-sporcie

Otóż nie da się ukryć, że topowi gracze potrafią zarobić miliony, jak nie dziesiątki milionów na graniu w swoje ulubione tytuły. Naturalnie nie tylko oni zarabiają, ponieważ serwisy które transmitują te rozrywki, trenerzy, a nawet zwykli ludzie mogą na tym zarobić. W jaki sposób? To proste – znawcy tematu obstawiają zakłady sportowe – w tym wypadku na e-sport. Jednakże w wypadku e-sportów obstawianie ich jest o wiele trudniejsze, z racji tego, że sporty elektroniczne mają o wiele większą złożoność, aniżeli zwykłe sporty. Jednakże skoro to czytasz dalej, to zapewne jesteś zainteresowany tym, co mamy do powiedzenia, prawda? Zaraz przedstawimy ci, o co w tym wszystkim chodzi.

Jeśli chcesz zacząć

Przede wszystkim nowi gracze powinni korzystać wyłącznie z usług licencjonowanych bukmacherów posiadających odpowiednią licencję Ministerstwa Finansów. Powodem jest zmiana „Ustawy o grach losowych” w 2017 roku, co oznacza, że wszyscy gracze mogą jedynie grać u bukmacherów z kwitkiem od MF. W końcu bukmacherzy nadal się z tym nie kwapią, ale w końcu na rynku mamy ich około 20, więc jest z czego wybierać. Kiedy jednak już wybrałeś, to warto jest poznać reguły gry, bo jeśli nie znamy reguł gry, lepiej nie stawiajmy, ponieważ nie wiemy, jak obstawiać, prawda? Dlatego jeśli chcesz zacząć stawiać na eSporty, najlepiej zacząć od najpopularniejszych rodzajów zakładów sportowych. Prawie każdy bukmacher je oferuje, więc będzie ci łatwo zacząć. Później już wystarczy wybrać swoją ulubioną drużynę, wybrać zakład, a następnie oczekiwać na rozstrzygnięcie kuponu.

Pamiętaj!

Zakłady na e-sport to ryzyko, dlatego też nigdy nie staraj się angażować więcej niż 5% swojego miesięcznego budżetu. Nie bez powodu mówi się, że gry losowe mogą poważnie ci zaszkodzić (a raczej twojemu portfelowi) dlatego też pilnuj się!

Oceń nas!