Jak wybrać szkołę piłkarską?

pilkanozna-trening

Jeżeli planujesz zacząć trenować piłkę nożną i chcesz dołączyć do szkoły piłkarskiej, to z pewnością zastanawiasz się, jaką wybrać, aby nie zmarnować czasu i pieniędzy poświęconego dla tej dziedziny sportu. Wybór placówki sportowej jest bardzo ważny, gdyż mogą oni wyłapać twój potencjał i dalej pokierować twoją piłkarską karierą. Kto wie, może dzięki niej zdobędziesz swoją złotą piłkę? Jak więc wybrać szkołę piłkarską?

Czym są szkoły piłkarskie?

Szkoły piłkarskie zajmują się szkoleniem aspirujących zawodników piłki nożnej. Można je podzielić na dwa typy. Jedne zajmują się wyłącznie piłką nożną i są traktowane jako dodatkowe zajęcia po szkole, jeśli jeszcze jej nie skoczyliście, natomiast drugie łączą ze sobą naukę szkolną wraz z treningami sportowymi. Pierwsza opcja najlepiej sprawdzi się dla dorosłych, którzy swoją edukację szkolną mają już za sobą, druga natomiast dla młodszych. Rodzice często nie wiedzą czy warto zapisać dziecko do szkoły piłkarskiej. Zatrudniają oni swoich trenerów, aby ćwiczyli z jej uczniami różne zagadnienia tego sportu. Regularne treningi pozwalają na zachowanie systematyczności i stanowcze zwiększenie poziomu kondycji. Szkoła piłkarska będzie skupiać się też na poprawnej technice każdego zawodnika. Zajmuje się ona trenowaniem dokładnych podań, strzałów czy techniki bramkarskiej, ale także łączy ze sobą wszystkie te części i uczy zawodników jak przeprowadzać złożone akcje, kończące się piłką w siatce przeciwnika. Wiele ze szkół piłkarskich oferuje także własny internat. 

Kadra i trenerzy

Nie ma co liczyć na dobrą szkołę piłkarską, jeżeli nie znajdziecie w niej wykwalifikowanych trenerów. To właśnie z nimi spędzać będziecie najwięcej czasu. O kwalifikacji trenerów zależy również to, jak dobrymi zawodnikami będziecie, ponieważ oni będą z wami ćwiczyć najważniejsze aspekty naszego ukochanego sportu – piłki nożnej. Pokażą wam oni jak celnie podawać, jak technicznie strzelać oraz jak “okiwać” przeciwnika aby bez problemu wyprowadzić sobie okazję do strzału. Dlatego właśnie zanim zdecydujecie się na konkretną szkołę piłkarską, dowiedzcie się dokładnie jacy trenerzy zajmują się szkoleniem w niej. Porządna szkoła powinna mieć swoją stronę internetową, na której przedstawi swoich trenerów i najważniejsze szczegóły dotyczący ich placówki. Jeżeli jednak takiej nie ma, możecie również zapytać o to przedstawiciela podczas rozmowy telefonicznej lub napisać maila z pytaniem.

Atmosfera

Gra w piłke nożną to nie tylko mecze i treningi. Jednym z najważniejszych aspektów jest atmosfera. W drużynie piłki nożnej każdy musi być gotowy poświęcić się dla sportu. Na treningach musi być wyczuwalna więź między wami. Dobry trener zadba o to, aby atmosfera w drużynie była przyjazna dla każdego, ale nie pozwoli, aby treningi i mecze były towarzyską sielanką. Dbając o dobre relacje w zespole, dbamy również o nasze wyniki i osiągnięcia. W końcu każdy, po wyczuciu, że w drużynie dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji między współ zawodnikami i trenerami odpuści dalsze zmagania w tym miejscu. Dlatego właśnie tak ważnym jest, aby dbać o atmosferę w zespole równie mocno, co o techniczne predyspozycje każdego zawodnika.

4.9/5 - (7)