Poradnik bukmacherski dla nowych graczy – czyli jak zacząć obstawiać w 2021!

Poradnik bukmacherski dla nowych graczy – czyli jak zacząć obstawiać w 2021!
Poradnik bukmacherski dla nowych graczy – czyli jak zacząć obstawiać w 2021!

Rok 2020 przyciągnął masę graczy do zakładów bukmacherskich, ale eksperci przewidują, że następny kwartał również będzie rekordowy dla bukmacherów, więc za moment zdradzimy ci, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie w 2021!

Poradnik bukmacherski dla nowych graczy – czyli jak zacząć obstawiać w 2021!

Jak zacząć obstawiać?

Pamiętaj, że najpierw musisz zarejestrować swoje konto u bukmachera – dopiero potem możesz poszukać odpowiednich gier sportowych (np. koszykówka, hokej itp.). Musisz także sprawdzić prawdopodobieństwo sukcesu tego zdarzenia. Nazywa się to kursem bukmacherskim – ale czym to jest? Cóż, jest to mnożnik, który może pomóc Ci określić, o ile Twoja kwota zostanie pomnożona, gdy wygrasz. Przykładowo kurs 2,50 oznacza, że jeśli postawisz 10 zł to (teoretycznie) otrzymasz zwrot w wysokości 25 zł. Oczywiście będą różne modyfikatory i promocje, ale o nich opowiemy ci w innym poradniku.

Ogólnie rzecz biorąc, im niższy współczynnik, tym mniej wygranej dla ciebie, chociaż oznacza to, że poprawny wynik jest bardziej prawdopodobny. Przy większości bukmacherów obstawianie wygląda w ten sposób, że musisz kliknąć na dane wydarzenie aby obstawić, zostanie one wyświetlone w polu e-kuponów – zwykle po prawej stronie strony. Naturalnie każdy blog o bukmacherach w internecie opisuje ten proces, ale mimo wszystko jeśli wcześniej o tym nie wiedziałeś, to teraz już wiesz. Wracając do tematu – następnym krokiem jest wprowadzenie kwoty, którą chcesz postawić, ale pamiętaj, że ze względu na kwestie podatkowe zwykle dostajesz tylko około 80% wygranej – reszta jest wykorzystywana na podatki i marżę. Po zatwierdzeniu ostatecznego wyboru kupon zostanie „zwolniony”. W ten sposób postawimy zakład.

Jeśli jednak chcemy postawić na zakłady akumulacyjne lub zakłady systemowe, przed weryfikacją utworzonego e-kuponu musimy dodać więcej tych opcji. To w zasadzie koniec Twojej roli, a teraz jeszcze musimy czekać na wynik wydarzenia – po rozwiązaniu problemu informacja o tym wydarzeniu na pewno pojawi się w panelu Twojego konta, a wygrane środki również zostaną przelane na Twoje konto.

Typowe problemy przy obstawianiu zakładów

Niestety, w niektórych przypadkach system obstawiania może z pewnych powodów odmówić przyjęcia kuponów. Po pierwsze, może wystąpić problem z szybkością obstawiania. Najprostszym wyjaśnieniem jest to, że nie mamy wystarczających środków na koncie, aby obstawiać zakłady – wtedy musimy użyć wystarczających środków, aby doładować konto. O ile problem nie leży gdzie indziej, bukmacherzy zwykle ustalają limity kwoty, jaką można postawić na dane wydarzenie, więc jeśli nasz kapitał przekroczy ten limit, zakład nie zostanie przyjęty.

Oceń nas!