Sport latem – jak go uprawiać i jaki wybrać

sport-latem

Uprawianie sportu jest wspaniałym sposobem na wolny czas, którego w lecie zazwyczaj mamy pod dostatkiem. Pomimo że wielu z was nie wie jak się przekonać do ćwiczeń, to jeśli nie chcemy zmarnować wakacji na kanapowe wylegiwanie się przed telewizorem powinniśmy sięgnąć właśnie po to zajęcie. Uprawianie sportu z latem wymaga jednak pewnych technik które poznacie za chwilę. Jak zatem uprawiać sport latem i jaki sport będzie do tego najlepszy?

Odpowiednie przygotowanie

Jak przy każdym sporcie nie możecie odpuścić odpowiedniego przygotowania naszego organizmu do tego. Zacznijcie od solidnej rozgrzewki. Taki zabieg pozwoli wam na uniknięcie wielu niepotrzebnych kontuzji, zmotywuje was do sportu podniesie ciśnienie krwi, przez co będziecie efektywniejsi już od samego początku. Dobra rozgrzewka powinna obejmować całe ciało, a najbardziej skupić się na kończynach i mięśniach, których przy danym sporcie używać będziemy najwięcej. Przykładowo jeśli zamierzamy grać w piłkę nożną, skupmy się w szczególności na rozciąganiu i rozgrzewaniu nóg. Prawidłowa rozgrzewka trwać powinna co najmniej 30 minut. Zacznij od podniesienia temperatury ciała poprzez bieganie, skakanie czy użycie sprzętu typu orbitrek. Po tym dynamicznie rozgrzejcie wszystkie stawy wymachując kończynami, a na końcu porozciągajcie wszystkie mięśnie. Kolejną rzeczą o której musicie pamiętać uprawiając sport w lecie, to odpowiednie nawodnienie. Przygotujcie dużo wody, gdyż temperatury w lecie bywają naprawdę wysokie, a brak odpowiedniego nawodnienia może być tragiczne w skutkach. Warto także wziąć ze sobą słodkiego i kalorycznego batona. Dostarczy wam on dużo energii i pozwoli uprawiać sport dłużej. Nie zapomnijcie także o regeneracji po treningu. Pozwoli wam ona na szybszy powrót do ćwiczeń.

Pływanie

Pływanie jest sportem, który przynosi dla nas wiele korzyści. Bardzo dobrze rozwija mięśnie pleców i ramion. Wyśmienicie działa także na naszą postawę oraz prostuje kręgosłup. Nie bez powodu zresztą wykorzystywane jest jako ćwiczenie rehabilitacyjne podczas schorzeń ludzkiego szkieletu. Pływanie jest świetną opcją na lato, gdyż można je połączyć z wakacyjnym wypadem nad morze, jezioro czy inne kąpielisko. Ponadto, w wodzie nie czujemy upałów, jakie mogą panować poza nią. Jeśli jednak chcecie pływać w wodzie znajdującej się na zewnątrz, pamiętajcie o odpowiednią ochronę skóry przed słońcem w postaci kremów z filtrem, gdyż przez wodę również możemy nabyć poparzenia słoneczne. 

Siatkówka plażowa

Siatkówka to sport, który znakomicie sprawdza się, jako zabawa grupowa. Jeżeli jesteście w grupie ze znajomymi czy też rodziną na wakacjach, to jest to dziedzina idealna na taką okazję. Dodatkowo uprawiana na plaży staje się znacznie ciekawsze oraz sprawia nam więcej frajdy. Jeżeli nie macie odpowiedniego sprzętu w postaci siatki, to nic nie szkodzi. Po prostu ustawcie się w kółku i odbijajcie piłkę jeden do drugiego. Jeśli jesteście już odrobinę bardziej zaawansowani i zaznajomiliście się ze sobą możecie spróbować grać “ostrzej”. Zagrywajcie trudniejsze, mocniejsze piłki i próbujcie je odebrać. Pamiętaj aby wszystko robić z rozwagą i duchem dobrej zabawy.

źródło: https://zasady-pokera.pl

5/5 - (3)