Uprawianie sportu – czy warto jeszcze zaczynać w tym roku?

Nie da się ukryć, że wiele osób tak naprawdę jedynie robi postanowienia, że zacznie ćwiczyć, podczas gdy po sylwestrze zdarza się to maksymalnie raz w tygodniu, a później siłownie pustoszeją. Jednakże czy warto jest jeszcze pomyśleć o tym, aby zacząć uprawiać sport jeszcze w tym roku?

Jesień to ostatni dzwonek na start ćwiczeń

Oczywiście jesień jest zimna, ciemna i kapuśniak. Jednak w ciągu dnia jest jeszcze ciepło, więc najlepiej zacząć ćwiczyć już teraz, ponieważ w ten sposób można uniknąć zachorowań w porównaniu z późniejszym przeziębieniem. Tak naprawdę pierwsze ćwiczenie jest najtrudniejsze, ponieważ po pierwszym rygorystycznym treningu organizm będzie bardziej podatny na choroby z powodu narażenia na choroby, a niskie temperatury nie pomogą Ci stać się zdrowszym, prawda? Dlatego staraj się ćwiczyć będąc jeszcze trochę rozgrzanym i zakryj twarz, nie ze względów epidemiologicznych (chociaż powinieneś to zrobić, jeśli chcesz), ale spróbuj więcej ruchu, ponieważ To przynajmniej ogrzeje dla ciebie powietrze. Wpadają do ust. Oczywiście mówimy o bieganiu – w rzeczywistości jest to najszybszy sposób na powrót do zdrowia. 

Nie da się ukryć, że niektórzy z nas mają po prostu więcej pieniędzy, więc w tym przypadku ćwiczenia w domu są wygodniejszą opcją. Dlatego jeśli uważasz, że masz wystarczające środki, zarezerwuj pomieszczenie na siłownię, w którym możesz zainstalować bieżnie, sprzęt do podnoszenia ciężarów i inny sprzęt siłowy, który pomoże Ci ćwiczyć. Pamiętaj jednak, żeby nie wychodzić w zimne dni – staraj się nie zasypiać przy otwartych oknach. 

Ciężko będzie później walczyć z chorobami

Od początku zmiany nie tylko skrócił się dzień, ale też zrobiło się naprawdę zimno – w niektórych częściach kraju temperatura może spaść zaledwie o kilka stopni. W tym okresie wiele osób zaczęło chorować, nie mówiąc już o tym, że walczyliśmy z innego powodu – nasze „genialne” władze wysłały dzieci do szkoły – szybko zamknęli wiele dzieci z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa . . Może to prowadzić do nowych wybuchów chorób, przynosząc nam dodatkowe zagrożenia, których naprawdę nie musimy unikać. Deszcz i przemoczenie często dopełniają sytuację, ponieważ większość ludzi w miastach nadal nosi buty z niską cholewką lub nawet trampki, zamiast powoli przebierać się w buty zimowe. 

Według nas – warto

Nie można zaprzeczyć dobrodziejskiemu wpływowi sportu na organizm ludzki, szczególnie w czasach, kiedy pandemia koronawirusa szerzy się na prawo I lewo. To naturalne, że większość ludzi po prostu nie ma ochoty ćwiczyć, a na dodatek ciężko jest im w ogóle ruszyć z czymkolwiek. W końcu na samym początku zawsze jest najciężej, a dopiero z czasem ćwiczenia stają się łatwiejsze, więc nic dziwnego że tak wiele osób po prostu rezygnuje z uprawiania sportu, kiedy tylko nadarzy się takowa okazja.

źródło: https://paddypower.pl

5/5 - (1)